تاییدیه Apple MFi چیست؟

apple mfi

تاییدیه MFi مخفف عبارت Made for iPhone/iPod/iPad، تاییدیه است که توسط شرکت اپل به تولیدکنندگان لوازم جانبی داده می‌شود. محصولات تولیدی توسط شرکت‌های دارای تاییدیه MFi با استانداردهای اپل منطبق بوده و در واقع کیفیتی همچون لوازم جانبی تولید شده توسط این کمپانی را دارند.

کمپانی اپل در سال 2005 تاییدیه MFi را معرفی کرد. شرکت‌های زیادی وجود دارند که لوازم جانبی مناسب محصولات Apple اعم از کابل، شارژر، هندزفری و … تولید می‌کنند. این شرکت‌ها برای داشتن تاییدیه MFi باید محصولات خود را تحت آزمایش‌های کمپانی اپل قرار دهند.  این موضوع نشان می‌دهد که کیفیت لوازم جانبی تا چه اندازه بر کارایی دستگاه تاثیرگذار است و اپل چقدر روی داشتن بهترین لوازم جانبی برای مشتریان خود تمرکز دارد.

چگونه تشخیص دهیم که یک محصول دارای استاندارد MFi است؟

 به طور کلی سه راه برای تشخیص این موضوع وجود دارد. اولین و راحت‌ترین راه این است که به دنبال عبارت Made for iPhone یا Made for iPad روی بسته‌بندی محصول باشید. تمام محصولات دارای استاندارد MFi برچسبی همانند تصویر زیر روی بسته‌بندی خود دارند.

استاندارد MFi

اما اگر جعبه محصول را دور انداخته باشیم چه؟
راه دوم برای بررسی این موضوع این است که به سایت https://mfi.apple.com/MFiWeb/getAPS مراجعه کنید و با وارد کردن مشخصات محصول از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید. درواقع این راه‌حل، مطمئن‌ترین راهکار است.

و در نهایت اینکه با وصل کردن محصول خریداری شده به دستگاه خود می‌توانید از این موضوع آگاه شوید. با اتصال محصولاتی که استاندارد MFi ندارند به دستگاه خود پیغامی همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود که آن محصول دارای استاندارهای اپل نیست و ممکن است عملکرد مطلوبی نداشته باشد.

استاندارد MFi

البته این پیغام گاهی به اشتباه روی دستگاه شما نمایش داده می‌شود و می تواند نشان از یک اشکال یک موقتی باشد. گاهی با اتصال دوباره محصول با گوشی اپل یا آیپد خود این پیغام مجددا نشان داده نخواهد شد. عوامل زیادی موجب نمایش پیغام بالا می‌شوند، بنابراین راه حلی نیست که بخواهید خیلی به آن اتکا کنید.

آیا لوازم جانبی فاقد استاندارد MFi بی کیفیت هستند؟

خیر، اینکه محصولی فاقد استاندارد Apple MFi باشد، به معنی بی‌کیفیتی آن نیست. هزاران محصول از کمپانی‌های معتبر تولیدکننده لوازم جانبی در بازار وجود دارد که فاقد این استاندارد هستند و از کیفیت مطلوبی هم برخوردارند.

پس به طور کلی محصولاتی که دارای تاییدیه MFi هستند، کیفیتی تقریبا معادل محصولات تولید شده توسط خود کمپانی اپل دارند و نداشتن این تاییدیه برای محصولات دیگر به معنایی بی کیفیتی آن‌ها نیست.

برای خرید گوشی و لوازم جانبی با بهترین کیفیت کلیک کنید.

Rate this post
تیم تحریریه فونر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.