بهترین گوشی موبایل برای آنتن‌دهی

آنتن دهی موبایل

در بحث آنتن دهی موبایل باید بررسی عمیقی در مورد عواملی که دریافت تلفن همراه را بد می‌کند، نحوه بهبود سیگنال و اینکه کدام اپراتور در منطقه شما بهترین پوشش را دارد انجام شود. اما در مورد گوشی موبایل نیز مواردی وجود دارد که در بحث آنتن دهی مؤثر هستند. آیا برندهای مختلف کیفیت متفاوتی در دریافت سیگنال دارند و کدام نوع از گوشی‌های هوشمند بهترین آنتن دهی را دارا هستند؟

پاسخ به این سؤالات ممکن است کمی پیچیده باشد. طبق گزارش PCMag، گوشی‌های سامسونگ گلکسی همچنان در تست‌های سرعت در برابر آیفون پیروز می‌شوند. آیا این برتری می‌تواند حقیقت داشته باشد؟ آیا گوشی‌های اندرویدی نسبت به آیفون آنتن دهی بهتری دارند؟ بسته به دستگاه مورداستفاده و قدرت سیگنال شما، پاسخ این سؤال مثبت است، گوشی‌های اندرویدی دارای سرعت سلولی بالاتری نسبت به آیفون هستند.

گوشی‌های سامسونگ گلکسی

مطالعه ارائه‌شده در بالا به این نتیجه رسید که ال‌جی V40 در کل بهترین عملکرد را دارد و گوشی‌های کوالکام سریع‌ترین سرعت خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند و در شرایطی با سیگنال بسیار کم سریع‌تر از آیفون‌های مجهز به اینتل کار می‌کنند.

 

با توجه به فناوری LTE-Advanced شرکت کوالکام و تردید اپل برای عرضه فناوری جدید به‌محض اینکه در دسترس قرار می‌گیرد، گوشی‌های اندرویدی به‌طور مداوم در رقابت آنتن دهی موبایل پیشروی می‌کنند. بنابراین، آیا این بدان معناست که وقت آن رسیده است که آیفون‌های خود را دور بیندازیم و به سراغ گوشی‌های اندرویدی با آنتن دهی بهتر برویم؟ در جواب این پرسش باید گفت که این بستگی به‌سرعت موردنیاز شما دارد.

آیا باید به سراغ یک تلفن اندرویدی بروید؟

برای اکثر کاربرانی که گوشی‌های هوشمند با سیگنال مناسب دارند، اختلاف سرعت چندان قابل‌توجه نیست. اگر شما یک گیمر حرفه‌ای هستید که دوست دارید تا با واقعیت مجازی کارکنید، بله، ممکن است به نفع شما باشد که به سراغ بازی‌های اندرویدی بروید. اما برای دارندگان تلفن‌های معمولی که به دنبال صحبت کردن، پیام کوتاه، پخش فیلم آنلاین و چک کردن رسانه‌های اجتماعی ازاینجا و آنجا هستند، انتخاب تلفن همراه بر اساس عوامل دیگر همچنان منطقی‌تر است.

آیا باید به سراغ یک تلفن اندرویدی بروید؟

می‌توان گفت که در اکثر مواقع اگر خدمات کندی را تجربه می‌کنید، احتمالاً مقصر تلفن شما نیست مگر اینکه هنوز از تلفن همراهی استفاده می‌کنید که بیش از پنج سال از عمر آن می‌گذرد. تلفن‌های جدید به جدیدترین و بهترین فناوری‌ها مجهز هستند، بنابراین اگر به آنتن دهی و سرعت بالاتری نیاز دارید باید به سراغ ارتقاء تلفن همراهتان بروید.

آیا تلفن همراه من، سرعت سرویس را کاهش می‌دهد؟

اول‌ازهمه، شما باید عوامل مخرب سیگنال که ممکن است با سیگنال شما تداخل داشته باشند را حذف کنید. اگر پدیده‌های طبیعی، مصالح ساختمانی یا ازدحام عامل کندی سرویس نباشد، ممکن است از نزدیک‌ترین برج مخابراتی سرویس‌دهنده خود خیلی دورباشید. و همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، اگر سیگنال شما ضعیف باشد آنتن دهی موبایل در گوشی‌های سامسونگ و یا اندروید باعث می‌شود که شبکه برای مدت‌زمان طولانی‌تری باقی می‌ماند. به یاد داشته باشید، مهم نیست که تلفن اندرویدی یا آیفون شما چقدر قدرتمند باشد، اگر قدرت سیگنال از اول وجود نداشته باشد، سرعت شما اهمیتی نخواهد داشت.

آیا باید به سراغ ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه دیگری بروم؟

پوشش شرکت مخابراتی در سراسر کشور متفاوت است، بنابراین هوشمندانه است که قبل از اینکه همه تقصیرها را به گردن iPhone یا Android خود بیندازید، با استفاده از نقشه‌های پوشش، کمی تحقیق کنید. شما می‌توانید سریع‌ترین تلفن روی کره زمین را داشته باشید، اما بدون سیگنال قوی، دستگاه‌های پرسرعت شما نمی‌توانند به حداکثر سرعت خود برسند.

عوامل موثر بر آنتن دهی موبایل و سیگنال سلول

مدل گوشی

گوشی شما چندساله است؟ تلفن‌های همراه قدیمی‌تر نسبت به تلفن‌های همراه جدیدتر دریافت ضعیف‌تری دارند. همان‌طور که استانداردهای فناوری برای شبکه‌های تلفن همراه بهبود می‌یابد (3G، 4G، 4G LTE، و 5G)، تلفن‌های همراه نیز بهبود می‌یابند. اگر تلفن 3G دارید و از آن تحت شبکه 4G LTE یا 5G استفاده می‌کنید، تلفن شما نمی‌تواند به‌طور مؤثر به آن شبکه‌ها دسترسی داشته باشد.

آنتن‌ها

زیرا فناوری لازم برای انجام این کار را ندارد، بنابراین آنتن دهی موبایل ضعیفی را تجربه خواهید کرد. ازآنجایی‌که بسیاری از اپراتورها در حال حذف تدریجی 3G هستند، ممکن است اصلاً نتوانید با تلفن همراه قدیمی خود به شبکه متصل شوید.

بنابراین، کدام گوشی هوشمند بهترین سیگنال سلولی را به شما می‌دهد؟ ازنظر فنی، تلفن‌های جدیدتر بهترین دریافت سیگنال را برای شما فراهم می‌کنند – خواه از سامسونگ، اپل، گوگل یا ال‌جی باشند. آن‌ها فناوری موردنیاز برای بهره‌برداری از سریع‌ترین و بهترین شبکه‌ها را دارند. در زیر فهرستی از تلفن‌های همراهی که بهترین آنتن دهی موبایل را دارند ارائه‌شده است.

آنتن‌ها

آنتن برای سخت‌افزار گوشی شما بسیار مهم است. اگر تولیدکننده تلفن از آنتن بی‌کیفیت در تولید تلفن همراه استفاده کرده باشد، آنتن دهی ضعیفی را تجربه خواهید کرد. سال‌ها پیش در دهه 1980، تلفن‌های همراه دارای آنتن‌های بیرونی بلندی بودند که به آن‌ها کمک می‌کرد تا بهترین سیگنال ممکن را دریافت کنند. با گذشت سال‌ها، آنتن‌ها شروع به کوچک‌تر و کوچک‌تر شدن کردند.

در حال حاضر شما حتی نمی‌توانید آن‌ها را ببینید، گوشی‌های هوشمند آنتن داخلی کوچکی دارند. تکامل آنتن‌های تلفن همراه به گوشی‌ها کمک کرده تا اندازه خود را کاهش دهند و علاوه بر جای گرفتن در جیب، ازنظر زیبایی نیز طراحی دلپذیری داشته باشند. البته گاهی اوقات تولیدکنندگان مجبور می‌شوند یک آنتن با کیفیت خوب را فدای طراحی بهتر و زیباتر کنند.

با توجه به اینکه آنتن‌ها بسیار کوچک‌تر و داخلی هستند، آن‌ها بیشتر مستعد تداخل خارجی هستند. به‌خصوص اگر آنتن به‌طور مطلوب در شاسی تلفن همراه قرار نگرفته باشد. مشکل آنتن دهی موبایل آیفون 4 شناخته‌شده‌ترین مورد در مورد سیگنال ضعیف ناشی از طراحی و قرارگیری آنتن است. این موضوع باعث شد تا بسیاری از کاربران هنگام نگه‌داشتن گوشی به روشی خاص، سیگنال ضعیفی را تجربه کنند.

کدام سازنده گوشی بهترین آنتن دهی موبایل را دارد؟

اگر آنتن دهی بسیار مهم است، پس کدام سازنده گوشی بهترین آنتن دهی موبایل را دارد؟ تولیدکنندگان آنتن تلفن زیادی وجود ندارد، اصلی‌ترین آن‌ها کوالکام و اینتل هستند. PcMag آزمایشی را برای مقایسه گوشی آیفون Xs و iPhone X که از آنتن‌های اینتل استفاده می‌کنند انجام داد.

در طول آزمایش، آن‌ها از سامسونگ گلکسی نوت 9 و گوگل پیکسل 2 نیز استفاده کردند که از آنتن‌های کوالکام استفاده می‌کنند تا ببینند کدام گوشی عملکرد بهتری دارد. عملکرد دستگاه‌هایی که از کوالکام استفاده می‌کردند کمی بهتر از دستگاه‌هایی بود که از اینتل استفاده می‌کردند.

کدام سازنده گوشی بهترین آنتن دهی موبایل را دارد؟

مطالعه جالب دیگری توسط Smartphones Revealed انجام شد. این توسط پروفسور Gert Frølund از دانشگاه آلبورگ الهام گرفته شد که ثابت کرد بین تشعشعات تلفن همراه (مقدار SAR) از هر تلفن همراه و کیفیت آنتن ارتباط وجود دارد. هر چه تابش موبایل بیشتر باشد، کیفیت آنتن پایین‌تر است.

مطالعه Smartphones Revealed بیش از صد تلفن (اندروید و ios) را آزمایش کرد و درک آن آسان است – هر چه امتیاز بالاتر باشد به این معنا است که آنتن دهی موبایل بهتر است. در این آزمایش، سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا امتیاز 95/100 و آیفون 11 پرو مکس امتیاز 81/100 را کسب کردند.

نرم‌افزار تلفن/نسخه نرم‌افزار

همیشه توصیه می‌شود از به‌روز بودن سیستم‌عامل خود مطمئن شوید. بیشتر اوقات، هدف از به‌روزرسانی نرم‌افزار بهبود عملکرد، اصلاح شکاف‌های امنیتی، حذف باگ‌ها و گاهی اوقات ارائه ویژگی‌های جدید است. متأسفانه، هنگام به‌روزرسانی نرم‌افزار، این خطر وجود دارد که نسخه جدید بدتر از نسخه قبلی باشد و بر دریافت تلفن همراه شما تأثیر بگذارد.

تلفن‌های همراه از طریق باندهای فرکانسی با دکل‌های تلفن همراه ارتباط برقرار می‌کنند. سخت‌افزار تلفن شما به شما کمک می‌کند به آن فرکانس‌ها متصل شوید اما نرم‌افزار، سخت‌افزار و نحوه عملکرد آن را راهنمایی می‌کند. اگر به‌روزرسانی‌های جدید، این خط ارتباطی بین تلفن و دکل‌های تلفن همراه را تقویت کنند، در آن صورت دریافت بهتری را تجربه خواهید کرد. از سوی دیگر، اگر به‌روزرسانی ویژگی‌های دیگر مانند بهبود عمر باتری را به قیمت کیفیت سیگنال در اولویت قرار دهد، دریافت شما آسیب خواهد دید.

تلفن‌های همراه قفل نشده در مقابل قفل‌شده

تلفن‌های قفل نشده دستگاه‌هایی هستند که به یک اپراتور خاص متصل نیستند. تلفن‌های قفل‌شده دارای کد نرم‌افزاری خاصی هستند که از استفاده از آن‌ها در شبکه‌های مختلف جلوگیری می‌کند. تلفن‌های قفل‌شده به‌طور خاص پیکربندی‌شده‌اند تا به‌طور کامل تحت شبکه‌های سرویس‌دهنده خاص خود کار کنند.

تلفن‌های همراه قفل نشده در مقابل قفل‌شده

شما می‌توانید از ویژگی‌های آن‌ها مانند تماس WiFi، صدای HD، سرعت داده و سیگنال قوی استفاده کنید. تلفن‌های قفل نشده روی شبکه خاصی پیکربندی نشده‌اند، به این معنی که سیگنال خوب و سرعت داده‌ای سریع برای آن‌ها تضمین نمی‌شود.

ساده‌ترین راه برای فهمیدن اینکه آیا گوشی شما قفل نشده است یا نه این است که سیم‌کارت شرکت مخابراتی دیگری را در گوشی خود قرار دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر یک تلفن AT&T دارید، یک سیم‌کارت T-Mobile را امتحان کنید. اگر کار کرد گوشی قفل نشده است و اگر کار نکرد گوشی قفل‌شده است.

نتیجه‌گیری

اگر شما نیاز حرفه‌ای به سرعت‌های بالا و همچنین آنتن دهی موبایل بسیار قوی ندارید می‌توان گفت که آنتن دهی تمام گوشی‌های جدید و به‌روز که از تکنولوژی‌های بالا بهره می‌برند به یکدیگر نزدیک است و نیازی به نگرانی نیست. اما در غیر این صورت باید گفت که گوشی‌هایی که از آنتن‌های کوالکام استفاده می‌کنند دارای آنتن دهی قوی‌تری نسبت به گوشی‌های تلفن همراهی هستند که از آنتن‌های اینتل استفاده می‌کنند.

4.5/5 - (13 امتیاز)
تیم تحریریه فونر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.