لوگوی فونر

14 ترفند کاربردی برای عملکرد سریع تر گوشی شیائومی

ترفندهای گوشی شیائومی

ترفندهای گوشی شیائومی دسترسی به بسیاری از امکانات این گوشی‌ها را برای شما آسان‌تر می‌سازد. دانستن این قابلیت‌ها حتی می‌تواند خراب شدن کلیدهای گوشی شما را به تاخیر بیندازد و عمر تلفن هوشمند شما را بیشتر کند. البته به یک نکته توجه داشته باشید. ممکن است همه این ترفندها بر روی همه مدل‌های گوشی‌های شیائومی فعال نباشند، یا اینکه دسترسی به برخی از آنها بر روی مدل‌های مختلف گوشی xiaomi کمی متفاوت باشد. با ما در این مقاله از سایت فونر برای آشنایی با این ترفندها همراه باشید.

کاربردی‌ترین ترفندها برای استفاده از گوشی شیائومی

به‌کارگیری میان‌بُر‌ها

یکی از کاربردی‌ترین ترفندهای گوشی شیائومی، میان‌بُرهای آن است. با استفاده از میان‌بُرها، شما می‌توانید برخی از عملکردهای گوشی را با لمس کلیدها یا ضربه زدن به نمایشگر و کلیدهای گوشی خود فعال کنید. البته این عملکردها در گوشی‌های مختلف متفاوتند. برای استفاده از میان‌بُرها این نشانی را دنبال کنید:

Setting ð Additional Setting ð Gesture shortcut

در این بخش قابلیت‌های مختلفی که مدل گوشی شیائومی شما در اختیارتان می‌گذارد را می‌بینید و می‌توانید فعال کنید. قابلیت‌هایی مانند فعال کردن دوربین، روشن کردن چراغ قوه و قابلیت‌های دیگری که نیازی به باز شدن قفل گوشی ندارند. یکی از کاربردی‌ترین عملکرد‌هایی که این میان‌برها در اختیار شما می‌گذارد، روشن کردن نمایشگر با دو ضربه به آن است.

با کمک این قابلیت شما با زدن دو ضربه به نمایشگر گوشی، آن را روشن می‌کنید. پس از آن می‌توانید قفل گوشی را باز کنید و وارد آن شوید، یا بدون باز کردن قفل صفحه، پیام روی صفحه را ببینید و بخوانید. همچنین خاموش کردن صفحه در زمان کار نیز با دو ضربه عملی می‌شود. با فعال کردن این قابلیت دیگر نیازی نیست که شما پاور گوشی را برای روشن یا خاموش کردن صفحه فشار دهید.

کاربردی‌ترین ترفندها برای استفاده از گوشی شیائومی

فعال کردن دوربین نیز یکی از همین ترفند‌ها است که کارایی زیادی برای شما دارد. با فعال کردن این توانایی گوشی، شما هر زمان که نیاز به گرفتن عکس و فیلم داشتید، با دو بار فشردن کلید کم کردن صدا، یا روش‌های دیگری که مدل گوشی شما در اختیارتان می‌گذارد، می‌توانید از دوربین استفاده کنید.

 

قابلیت تنظیم صدا در اپلیکیشن‌های مختلف

یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی، تنظیم صدا برای اپلیکیشن‌های مختلف است. استفاده از این توانایی کمک می‌کند تا زمانی که یک فایل تصویری یا صوتی را در اپلیکیشن‌های مختلف باز می‌کنید، صدای بلند آن شما را دستپاچه نکند. برای استفاده از این قابلیت آدرس زیر را دنبال کنید:

Setting ð Sound & Vibration ð Sound Assistant

وارد این بخش که شدید، گزینه Adjust media sound in multiple apps را به حالت فعال درآورید.

 قابلیت تنظیم صدا در اپلیکیشن‌های مختلف

پنجره‌های شناور

پنجره‌های شناور یکی از ترفندهای گوشی شیائومی است که امکان دیدن پیام‌های جدید را در حال دیدن ویدئو یا استفاده از بخش‌های مختلف گوشی در اختیار شما قرار می‌دهد. البته شما علاوه بر دیدن پیام، می‌توانید در همان پنجره پاسخ آن را هم بدهید. برای به‌کارگیری پنجره‌های شناور راه زیر را دنبال کنید:

Setting ð Special Features ð Floating Windows

در این بخش روش‌های مختلف کار با پنجره شناور برای شما به نمایش درمی‌آید. با فعال کردن پنجره شناور برای اپ‌های دل‌خواه خود، این قابلیت گوشی را نیز به کار گیرید.

پنجره‌های شناور

بهره بردن از دستیار لمسی یا میان‌برهای Quick Ball

یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی که با یک لمس بخشی از تنظیمات گوشی را در اختیار شما قرار می‌دهد، بخش توپ سریع یا Quick Ball است. برای استفاده از این امکان گوشی‌های شیائومی مسیر زیر را بروید:

Setting ð Special Features ð Quick Ball

در این بخش با فعال کردن گزینه Turn On Quick Ball، حباب شناوری روی نمایشگر گوشی شما نمایان می‌شود. شما می‌توانید این حباب را با انگشت خود به هر بخشی از نمایشگر انتقال دهید یا آن را پنهان کنید. لمس این حباب پنج اپلیکیشن مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد که با زدن روی هریک می‌توانید آن را به کار بگیرید. پنج قابلیت به‌صورت پیش‌فرض برای گوشی شما انتخاب شده، اما شما می‌توانید آنها را در قسمت Select shortcuts تغییر دهید و قابلیت‌های دل‌خواه خود را انتخاب کنید.

بهره بردن از دستیار لمسی یا میان‌برهای Quick Ball

فلاش زدن گوشی هنگام دریافت تماس

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان بی صدا کردن زنگ گوشی، یا حتی زمان صدادار بودن آن متوجه تماس‌های تلفن خود نشوید. یکی از ترفندهای گوشی شیائومی به شما کمک می‌کند تا متوجه تماس‌هایی شوید که با شما گرفته می‌شود. این قابلیت فلاش گوشی شما را در زمان زنگ خوردن فعال، و روشن و خاموش می‌کند. برای فعال کردن این قابلیت نشانی زیر را دنبال کنید:

Setting ðApps ð System App Settings ð Incoming call Settings

وارد این بخش که شدید، گزینه Flash when ringing را فعال کنید.

فلاش زدن گوشی هنگام دریافت تماس

 قابلیت صرفه‌جویی در مصرف باتری

یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی، بالا بردن زمان استفاده از باتری است. با کمک این قابلیتِ گوشی‌های شیائومی، شما می‌توانید در شرایط خاص چند ساعت به کارکرد باتری گوشی خود اضافه کنید. برای استفادۀ این توانایی، از راه تنظیمات اقدام کنید:

Setting ð Apps ð System App Settings ð Security ð battery optimization

پس از آن وارد بخش Ultra battery Saver شوید و آن را فعال کنید. اکنون شما می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را که در طول روز به آنها نیاز دارید را فعال نگه دارید و اپ‌های دیگر را غیرفعال کنید تا باتری کمتری مصرف شود.

 قابلیت صرفه‌جویی در مصرف باتری

پیدا کردن گوشی

گاهی اوقات گوشی خود را جایی گذاشتید، یا از چشم شما پنهان است و آن را پیدا نمی‌کنید. از ترفندهای گوشی شیائومی که کمک می‌کند تا گوشی گم‌شده خود را پیدا کنید، امکان پیدا کردن گوشی است. برای فعال کردن این قابلیت از راه زیر اقدام کنید:

Setting ð Mi Account ð Xiaomi Cloud ð Find device

در صورت گم کردن گوشی با استفاده از رایانه خود وارد وب‌سایت Mi Cloud شوید. با وارد شدن به حساب کاربری خود، لوکیشن گوشی به شما نشان داده می‌شود. همچنین با فعال کردن گزینه Play Sound صدایی از گوشی پخش می‌شود و شما می‌توانید آن را پیدا کنید.

پیدا کردن گوشی

گرفتن اسکرین شات دنباله‌دار

گاهی نیاز است تا از گفت‌وگوی یک چت یا یک متن بلند تصویری یک‌جا تهیه کنید. برای این کار نیازی نیست تا تعداد زیادی اسکرین شات بگیرید. یکی از ترفندهای گوشی شیائومی برای این کار به کمک شما می‌آید. برای گرفتن اسکرین شات دنباله‌دار، به روش معمول اسکرین شات بگیرید. زمانی که عکس صفحه گرفته شد و به بالای صفحه انتقال پیدا کرد، گزینه scroll روی آن را لمس کنید. حالا گوشی شما به‌صورت خودکار تا پایان متن را برای شما عکس می‌گیرد.

 

پدید آوردن فضای دوم روی گوشی

پدید آوردن فضای دوم بر روی گوشی، یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی است. با کمک این ترفند شما می‌توانید فضای دومی را روی گوشی خود پدید آورید که کسی از آن باخبر نیست. برای به‌کارگیری فضای دوم از این راه اقدام کنید:

Setting ð special features ð Second space

اکنون با پدید آوردن فضای دوم برای خود و گذاشتن رمز عبور برای آن می‌توانید بخشی مخفی بر روی گوشی خود داشته باشید.

پدید آوردن فضای دوم روی گوشی

 قفل کردن برنامه‌ها

گاهی نیاز است تا برخی اپلیکیشن‌ها بر روی گوشی شما قفل باشند. برای قفل کردن ورود به اپلیکیشن‌ها نیازی نیست تا برنامه‌ای خارج از سیستم را روی گوشی خود نصب کنید. یکی از ترفندهای گوشی شیائومی این قابلیت را برای شما فعال می‌کند. برای استفاده از قفل برنامه‌ها این راه را دنبال کنید:

Setting ð Apps ð App Lock

پس از وارد شدن به این بخش، اپ‌های مورد نظر خود را مشخص کنید و با دادن رمز ورود، قفل آنها را فعال کنید. اکنون برای وارد شدن به هریک از این اپلیکیشن‌ها، باید ابتدا رمز عبور را بزنید و سپس وارد شوید.

10- قفل کردن برنامه‌ها

روشن کردن نمایشگر بدون لمس کلید پاور

استفاده زیاد از کلید پاور می‌تواند آن را پس از مدتی با اشکال روبه‌رو کند. یکی از ترفندهای گوشی شیائومی قابلیت روشن شدن نمایشگر با بلند کردن گوشی است. برای استفاده از این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید:

Setting ð Lock Screen

اکنون گزینه  Rise To wake را فعال کنید. حالا با بلند کردن گوشی و دادن زاویه‌ای بیشتر از 30 درجه به آن نمایشگر گوشی شما روشن می‌شود و می‌توانید اعلان‌های روی نمایشگر را ببینید.

گرفتن اسکرین شات دنباله‌دار

جا‌به‌جایی فایل‌ها با استفاده از ShareMe

اگر شما و اطرافیانتان از گوشی شیائومی استفاده می‌کنید، برای انتقال فایل‌ها به گوشی یکدیگر نیازی نیست تا هیچ اپلیکیشنی روی گوشی خود نصب کنید. برنامه‌ای روی گوشی شما نصب شده است با نام ShareMe. کافی است هر دو نفر وارد این برنامه شوید و با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. پس از آن امکان جابه‌جایی هرگونه فایلی برای شما فراهم می‌شود.

جا‌به‌جایی فایل‌ها با استفاده از ShareMe

مخفی کردن پوشه‌ها

اگر می‌خواهید فایل یا پوشه‌ای را در بخش فایل منیجر خود مخفی کنید یا بر روی آن رمزگذاری کنید، به بخش File Manager گوشی وارد شوید. پس از آن وارد بخش همه پوشه‌ها شوید. اکنون انگشت خود را روی پوشه مورد نظر خود نگه دارید. می‌بینید که گزینه‌های مختلفی پدیدار می‌شود. در برخی گوشی‌های شیائومی گزینه پنهان کردن فایل، و در برخی دیگر، رمزگذاری بر روی پوشه‌ها پدیدار می‌شود که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

فیلم گرفتن از نمایشگر

فرض کنید با یکی از دوستان خود به صورت تصویری صحبت می‌کنید و دوست دارید فیلم این تماس را ذخیره کنید. شاید هم فیلمی را تماشا می‌کنید و می‌خواهید آن را ضبط کنید. یکی از قابلیت‌های گوشی شیائومی در اینجا به کار شما می‌آید. برای ضبط کردن آنچه روی نمایشگر گوشی می‌گذرد کافی است تا برنامه Screen Recorder را باز کنید. منویی روی نمایشگر شما نمودار می‌شود.

اکنون با لمس نقطه قرمز منو می‌توانید ضبط کردن از روی نمایشگر را آغاز کنید. پس از تمام شدن ضبط هم همان نقطه را لمس کنید و برای دیدن فیلم‌های ضبط شده به گالری بروید. همچنین برای تنظیم کیفیت فیلم‌های ضبط شده روی نماد تنظیمات منو بزنید و کیفیت ضبط و دیگر گزینه‌ها را مطابق با خواست خودتان تنظیم کنید.

سخن پایانی

واقعیت این است که بیشتر افراد همه قابلیت‌های وسایل و گوشی هوشمند دیجیتال خود را نمی‌شناسند و نمی‌توانند از آنها استفاده کنند. پژوهشی در این زمینه بیانگر آن است که شمار بالایی از مردم با بیش از 50 درصد از قابلیت‌های ابزار دیجیتال خود آشنا نیستند. آشنایی با ترفندهای گوشی شیائومی باعث می‌شود تا شما این قابلیت‌ها را بهتر بشناسید و کاربرد گوشی‌ها برای شما آسان‌تر شود. بهره‌گیری از توانائی‌ها و میان‌برهای مختلف گوشی‌های شیائومی امکانات زیادی در اختیار شما می‌گذارد که تاکنون از آنها باخبر نبودید.

انتخاب بهتر و خرید ارزانتر


هدفون شوکز اوپن ران بهترین هدفون‌ مخصوص ورزش
هدفون شوکز اوپن ران بهترین هدفون‌ مخصوص ورزش
هدفون شوکز اوپن ران بهترین هدفون‌ مخصوص ورزش

نظرات کاربران


  1. بهزاد
    Be the first to write a review

    عالی بود

امتیاز و نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *