گران ترین گوشی‌های دنیا

گران ترین گوشی‌های دنیا

تلفن ها بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهند. به خاطر وجود طبقات اجتماعی مختلفی در بین مردم، قیمت گوشی ها نیز متفاوت است. برخی از مردم با توجه به بودجه خود به دنبال گوشی ارزان و برخی دیگر به دنبال گوشی گران هستند. در نتیجه، سازندگان با طراحی مدل‌های جدید، و با هدف برطرف کردن نیاز مشتریان در بازار رقابت می‌کنند. آنها تغییرات مختلفی روی قطعات خاصی از گوشی‌های هوشمند ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود بعضی از مدل‌ها به عنوان گران‌ترین گوشی دنیا شناخته شوند. در ادامه گران‌ترین گوشی‌های جهان در سال ۲۰۲۲ را معرفی می‌کنیم.

معرفی ۱۰ گوشی گران قیمت در دنیا

گران‌ترین گوشی های دنیا کدام‌ند؟ در ادامه این مطلب لیستی از ۱۰ گوشی گران قیمت جهان را ارائه کرده‌ایم.

 آیفون ۶ پینک دایموند فالکون سوپرنوا (iPhone 6 Pink Diamond Falcon Supernova)

 • قیمت: ۴۸.۵ میلیون دلار
 • سازنده: اپل

گوشی گران آیفون ۶ پینک دایموند فالکون سوپرنوا (iPhone 6 Pink Diamond Falcon Supernova) در سال ۲۰۰۴ به عنوان یک آیفون سفارشی‌سازی‌شده معرفی شد. این مدل شامل سنگ‌های قیمتی و مواد درجه یک است که به یک قاب طلای ۲۴ عیار، رزگلد و پلاتین مجهز شده است.

 آیفون ۶ پینک دایموند فالکون سوپرنوا (iPhone 6 Pink Diamond Falcon Supernova)

این مدل دارای صفحه نمایش ۴.۷ اینچی با وضوح ۷۵۰ در ۱۳۳۴پیکسل، یک گیگابایت رم، ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی است. رزولوشن دوربین پشت آن ۸ مگاپیکسل و دوربین جلویی آن ۱.۲ مگاپیکسل است.  فالکون سوپرنوا  دارای داده‌های 3G و 4G است. آیفون ۶ پینک دایموند فالکون سوپرنوا با پلاتین پوشیده شده است و دارای ویژگی جلوگیری از هک است. اگرچه این گوشی زیباترین گوشی در لیست ما نیست، اما گرانترین گوشی جهان است.

آیفون ۴s استوارت هیوز الیت گلد (iPhone 4s Stuart Hughes Elite Gold)

 • قیمت: ۶ میلیون پوند (تقریباً ۸.۱ میلیون دلار)
 • سازنده: اپل

آیفون استوارت هیوز با الماس های ۵۰۰ قیراطی پوشانده شده است. پنل پشتی و لوگوی آن از طلای ۲۴ عیار ساخته شده و لوگوی برند آن نیز دارای ۵۳ الماس است. دکمه هوم این مدل گوشی گران قیمت با الماس ۸.۶ قیراط و تک تراش طراحی شده است. این مدل با سنگ‌های قیمتی کمیاب و گرانبها مانند اوپال، کوارتز روتیل، پیترسایت، شارویت و سان استون طراحی شده است.

آیفون ۴s استوارت هیوز الیت گلد (iPhone 4s Stuart Hughes Elite Gold)

 آیفون 4 استوارت هیوز دایموند رز (iPhone 4 Stuart Hughes Diamond Rose)

 • قیمت: ۵ میلیون پوند (تقریباً ۶.۷ میلیون دلار)
 • سازنده: اپل

آیفون ۴ استوارت یکی دیگر از موبایل‌های گران قیمت جهان است.  تنها دو دستگاه از این مدل تا به امروز ساخته شده و این امر باعث شده این گجت منحصر به فرد بماند. هر دوی این گوشی‌های موبایل مطابق خواسته‌ صاحب‌شان سفارشی شده بودند. این گوشی گران از طلا و یک الماس ۵۰۰ قیراطی ساخته شده است. لوگوی اپل در آیفون 4 استوارت هیوز دایموند رز  با استفاده از ۵۳ الماس تزئین شده است. این مدل دستگاه همچنین دارای یک الماس تک تراش ۷۴ قیراطی است.

 آیفون 4 استوارت هیوز دایموند رز (iPhone 4 Stuart Hughes Diamond Rose)

 آیفون ۳GS گلد استیریکر سوپریم (iPhone 3GS Gold Striker Supreme)

 • قیمت: ۱.۹ میلیون پوند (تقریباً ۲.۶ میلیون دلار)
 • سازنده: اپل

گوشی گران گلد استریکر سوپریم یکی دیگر از موبایل‌های خاص با ویزگی‌های متعدد است. این گجت ساخته استوارت هیوز است و از ۲۷۱ گرم طلای ۲۲ عیار ساخته شده است. قاب آیفون ۳GS گلد استیریکر سوپریم دارای ۱۳۶ الماس است. لوگوی آن با ۵۳ سنگ جواهر تزئین شده است و همچنین یک الماس تک تراش برای دکمه هوم با وزن۷.۱ قیراط دارد. با خرید این مدل موبایل، یک جعبه گرانیت جامد به شما تحویل داده می‌شود که از یک تکه گرانیت تزئین شده با طلای کشمیری و چرم درجه یک ساخته شده است.

 آیفون ۳GS گلد استیریکر سوپریم (iPhone 3GS Gold Striker Supreme)

 آیفون ۳G کینگ باتن (iPhone 3G Kings Button)

 • قیمت: ۱.۶ میلیون پوند (تقریباً 2.2۲.۲میلیون دلار)
 • سازنده: اپل

پنجمین موبایل گران قیمت جهان در لیست ما، آیفون ۳G کینگ باتن  با قیمت ۲.۲ میلیون دلار است. این مدل موبایل گران قیمت توسط یک طراح استرالیایی به نام پیتر آلیسون طراحی شده است. این گجت دارای طلای سفید، رز گلد و زرد ۱۸ عیار است. نوار طلای سفیدی دور لبه گوشی کشیده شده با استفاده از ۱۳۸ الماس تزئین شده است. شاید عجیب‌ترین و قابل توجه‌ترین ویژگی آن، الماس ۶.۶ قیراطی تک برش در دکمه هوم باشد.

 آیفون ۳G کینگ باتن (iPhone 3G Kings Button)

گوشی هوشمند دایموند کریپتو (Diamond Crypto Smartphone)

 • قیمت: ۱.۳ میلیون دلار
 • سازنده: JSC Ancort

گوشی هوشمند دایموند کریپتو، زمانی گران‌ترین گوشی هوشمند در جهان بود. این گجت پس از طراحی آلویسون (Aloisson) توسط JSC Ancort ساخته شد. بیشتر بدنه آن از پلاتین جامد و دکمه هوم و لوگوی آن از رزگلد ساخته شده است.

گوشی هوشمند دایموند کریپتو (Diamond Crypto Smartphone)

این مدل گوشی گران قیمت ۵۰ الماس و ۱۰ کریستال کمیاب آبی رنگ در خود جای داده و کناره‌های این موبایل گران از چوب آبنوس ماکاسار ساخته شده است. گوشی هوشمند دایموند کریپتو دارای حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت، ظرفیت باتری ۱۳۵۰میلی آمپر و چندین عنصر رمزنگاری است. این گوشی دارای فناوری رمزگذاری است که به حفظ امنیت اطلاعات کمک می‌کند.

گوشی گران گلدویش میلیون (Goldvish Le Million)

 • قیمت: ۱.۳ میلیون دلار
 • سازنده: گلدویش

هنگامی که گلدویش میلیون در سال ۲۰۰۶ به بازار معرفی شد، به عنوان گرانترین موبایل دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. دوربین این موبایل گران قیمت ۲ مگاپیکسل است  و ۲ گیگابایت حافظه داخلی دارد.

گوشی گران گلدویش میلیون (Goldvish Le Million)

گلدویش میلیون از طلای سفید ۱۸ الماس ۱۲۰عیار تشکیل شده و صفحه نمایش این موبایل از یاقوت کبود ساخته شده است. خرید این مدل چندان ساده نیست زیرا شرکت گلدویش تنها سه دستگاه این مدل تولید کرده و همین مساله باعث منحصر به فرد بودن این موبایل شده است.

 گرسو لوکسور لاس‌وگاس جکپوت (Gresso Luxor Las Vegas Jackpot)

 • قیمت: 1 میلیون دلار
 • سازنده: گرسو

گوشی گران قیمت یک میلیون دلاری گرسو در سال ۲۰۰۵ به بازار معرفی شد. به طور کلی شرکت گرسو تنها سه دستگاه از این مدل موبایل گران را تولید کرد. قاب ۱۲ میلیمتری در دور تا دور گوشی از ۱۸۰ گرم طلا و الماس سیاه  و ۱۷ کلید این دستگاه از ۳۲ قیرات یاقوت کبود تشکیل شده است. قسمت پشتی آن از چوب ساج ۲۰۰ ساله آفریقایی ساخته شده است.

 گرسو لوکسور لاس‌وگاس جکپوت (Gresso Luxor Las Vegas Jackpot)

موبایل گران قیمت گلدویش رولوشن (Goldvish Revolution)

 • قیمت: ۴۹۰۵۰۰ دلار
 • سازنده: گلدویش ژنو، سوئیس

گلدویش یکی از گرانترین گوشی هایی است که توسط یک برند سوئدی تولید شده است. شکل آن تفاوت عمده‌ای با گوشی‌های موجود در بازار داشته و دارد. موبایل گران‌قیمت گلدویش رولوشن از  طلای سفید ۱۸ عیار و الماس ۲۰عیار VVS1 ساخته شده است. علاوه بر این، این مدل گوشی از طلای صورتی و سفید، الماس، چرم ظریف و یک صفحه نمایش شیشه‌ای یاقوت کبود تشکیل شده است.

موبایل گران قیمت گلدویش رولوشن (Goldvish Revolution)

ورتو سیگنچر کبری (Vertu Signature Cobra)

 • قیمت: ۳۶۰۰۰۰ دلار
 • سازنده: ورتو انگلستان، بریتانیا

یکی دیگر از تلفن‌های همراه گران قیمت موجود در لیست ما ورتو سیگنچر کبری است. این برند در سراسر جهان به خاطر طراحی و ساخت تلفن‌های لوکس با دوام در طول دهه‌ها شناخته شده است و بدیهی است که سیگنچرکبری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ورتو سیگنچر کبری (Vertu Signature Cobra)

این گجت توسط یک شرکت جواهرات فرانسوی به نام Boucheron Vertu طراحی و در بریتانیا مونتاژ شد. جدا از روکش طلایی، بارزترین و حیرت‌انگیزترین ویژگی آن مار کبری  است که دور گوشی می‌پیچد. این مار از طلای جامد ساخته شده و دارای ۴۳۹ یاقوت و ۲ زمرد است. متاسفانه تا به امروز تنها هشت دستگاه از این مدل تولید شده است.

مالک گوشی گران قیمت آیفون ۶ پینک دایموند فالکون سوپرنوا (iPhone 6 Pink Diamond Falcon Supernova) کیست؟

گران‌ترین گوشی جهان به ارزش ۴۸.۵ میلیون دلار در سال ۲۰۰۴ساخته شده است و با طلای بیست و چهار عیار و یک الماس صورتی عظیم در پشت آن تزئین شده است. این گوشی گران دارای فناوری وخاصی برای جلوگیری از هک شدن است تا اطلاعات مالک را از افراد سودجو در امان نگه دارد. علیرغم همه گوشی های دیگر تولیدشده تا به امروز، این گوشی همچنان به عنوان گران‌ترین گوشی هوشمند جهان شناخته می‌شود. این گوشی متعلق به نیتا آمبانی (Nita Ambani)، همسر تاجر هندی موکش آمبانی (Mukesh Ambani)، ثروتمندترین مرد آسیا است. این گوشی توسط فالکون طراحی شده است که آن را از شرکت اپل خریداری کرده است.

سخن آخر

تلفن‌های همراه به بخشی جدایی‌نا‌پذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. با این حال، وجود گجت‌‌ها، امکانات مختلف، شفافیت و کیفیت و دوربین و دیگر ویژگی‌ها تاثیر بسزایی بر قیمت موبایلی دارد که استفاده می‌کنید.

گجت‌های ذکرشده در بالا در واقع گران‌ترین گوشی های جهان هستند. همه آنها با مواد گرانبها مانند طلا، الماس و یاقوت کبود پوشیده شده‌اند؛ در حقیقت این امر باعث شده است تا این گوشی‌ها حتی با وجود امکانات ساده هنوز هم به عنوان گران‌ترین گوشی‌های دنیا شناخته شوند. تولیدکنندگان در تلاشند تا با ادغام فناوری‌های بهتر در صدر رقابت‌ باقی بمانند و بتوانند با توجه به نیاز مشتریان خود گوشی گران یا ارزان تولید کنند.

4.1/5 - (12 امتیاز)
تیم تحریریه فونر
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
 • کاربر فونر 30 خرداد 1401 / 2:58 بعد از ظهر

  Vertu Signature خیلی شیک و صد البته گرونه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.